Wyoming Fiddlers' Association District #4 - Casper, Wyoming
 
 


 25TH ANNUAL ROCKY MOUNTAIN REGIONAL
FIDDLE CHAMPIONSHIPS & MUSIC FESTIVAL
2015 RESULTS

Small Fry Fiddle
1st Place - Brooke Emily Stadelmaier, For Collins, CO

Junior-Junior Fiddle
1st Place - Jessica Jacob, Casper, WY
2nd Place - Tristan Jacob, Casper, WY

Junior Fiddle
1st Place - Makaela Shippy, Caldwell, ID
2nd Place - MacyLynn Keller, Nampa, ID
3rd Place - Kelly Makela, Boise, ID

Young Adult Fiddle
1st Place - Josiah Nelson, Fort Collins, CO
2nd Place - Tallon Sandoval, Hanover, NH
3rd Place - Casey Whiteman, Mills, WY

Adult Fiddle
1st Place - Cody Stadelmaier, Fort Collins, CO
2nd Place - Vi Wickam III, Fort Collins, CO

Senior Fiddle
1st Place - Trish Osthoff, Lakewood, CO
2nd Place - Randy Warner, Washoe Valley, NV
3rd Place - Dick Lefevre, Lander, WY

Senior-Senior Fiddle
1st Place - Ramon Selby, Kingston, WA
2nd Place - Jim McMillan, Bozeman, MT
3rd Place - Billie Donovan, Casper, WY

Adult Novice Fiddle
1st Place - Gary Barelli, Casper, WY
2nd Place - Vi Wickam II, Loveland, CO

Guitar
1st Place - Paul Makela, Boise, ID
2nd Place - Vi Wickam III, Fort Collins, CO
3rd Place Duane Skelton, Casper, WY

Youth Variety Instrument
1st Place - Jessica Jacob, Casper, WY
2nd Place - Lanie Shippy, Caldwell, ID
3rd Place - Tristan Jacob, Casper, WY

Grand Championship Fiddle
1st Place - Natalie Koob, Frisco, CO
2nd Place - Cody Stadelmaier, Fort Collins, CO
3rd Place - Makaela Shippy, Caldwell, ID
4th Place - Josiah Nelson, Fort Collins, CO
5th Place - Vi Wickam III, Fort Collins, CO
6th Place - MacyLynn Keller, Nampa, ID
7th Place - Tallon Sandoval, Hanover, NH
8th Place - Kelly Makela, Boise, ID
9th Place - Casey Whiteman, Mills, WY
10th Place - Lanie Shippy, Caldwell, ID

Twin Fiddle
1st Place - Vi Wickam, Fort Collins, CO
1st Place - Tallon Sandoval, Hanover, NH
2nd Place - Cody Stadelmaier, Fort Collins, CO
2nd Place - Josiah Nelson, Fort Collins, CO
3rd Place - Mary Ellen Weathers, Yuma, CO
3rd Place - Elan Dennis, Yuma, CO

Adult Variety Instrument
1st Place - Vi Wickam III, Fort Collins, CO
2nd Place - Josiah Nelson, Fort Collins, CO
3rd Place - Vi Wickam II, Loveland, CO

Male Vocal
1st Place - Paul Makela, Boise, ID
2nd Place - Vi Wickam III, Fort Collins, CO
3rd Place - Dick Enders, Casper, WY

Female Vocal
1st Place - Kelly Makela, Boise, ID
2nd Place - Casey Whiteman, Mills, WY
3rd Place - Lanie Shippy - Caldwell, ID

Favorite Accompanies
Vi Wickam III, Fort Collins, CO


Sponsored in part by the
Wyoming Arts Council
through funding from the
National Endowment for the Arts
and the Wyoming State Legislature
2014 ANNUAL ROCKY MOUNTAIN REGIONAL
FIDDLE CHAMPIONSHIPS & MUSIC FESTIVAL
RESULTS
 
Small Fry Fiddle
1st Place - Luke Allison, Bend, OR
2nd Place - Gracie Keisel, Mapleton, UT
 
Junior-Junior Fiddle
1st Place - Lanie Shippy, Caldwell, ID
2nd Place - Lauren Allison, Bend, OR
3rd Place -Adalynn Keisel, Mapleton, UT
 
Junior Fiddle
1st Place - Josiah Nelson, Windsor, CO
2nd Place - Celeste Johnson, Arvada, CO
3rd Place - Makaela Shippy, Caldwell, ID
 
Young Adult Fiddle
1st Place - Casey Whiteman, Casper, WY
2nd Place - Eva Dennis-Stahl, Greeley, CO
 
Adult Fiddle
1st Place - Vi Wickam, Fort Collins, CO
2nd Place - Paula Whaley, Laramie, WY
 
Senior Fiddle
1st Place - Dick Lefevre, Lander, WY
2nd Place - Ann Robinson, Casper, WY
 
Senior-Senior Fiddle
1st Place - Mary Ellen Weathers, Yuma, CO
2nd Place - Jim McMillan, Bozeman, MT
3rd Place - Lynn Knapp, Cody, WY
 
Grand Championship Fiddle
1st Place - Celeste Johnson, Arvada, CO
2nd Place - Vi Wickam, Fort Collins, CO
3rd Place - Makaela Shippy, Caldwell, ID
4th Place - Josiah Nelson, Windsor, CO
5th Place - Kelly Makela, Boise, ID
6th Place - Hannah Allison, Bend, OR
7th Place (tie) - Mary Ellen Weathers, Yuma, CO
7th Place (tie) - Lauren Allison, Bend, OR
9th Place (tie) - Savanna Drotar, Longmont, CO
9th Place (tie) - Casey Whiteman, Casper, WY
 
Youth Novice Fiddle
1st Place - Faith Keisel, Mapleton, UT
 
Adult Novice Fiddle
1st Place - Grant Kirk, Englewood, CO
2nd Place - David Anderson, Sheridan, WY
 
Youth Guitar
1st Place - Brandon Friend, Boise, ID
2nd Place - Hannah Allison, Bend, OR
 
Adult Guitar
1st Place - Paul Makela, Boise, ID
2nd Place - Vi Wickam, Fort Collins, CO
 
Youth Variety Instrument
1st Place - Jessica Jacob, Casper, WY
2nd Place - Lanie Shippy, Caldwell, ID
3rd Place - Kelsea Kennedy, Casper, WY
 
Adult Variety Instrument
1st Place - Vi Wickam, Fort Collins, CO
2nd Place - Dick Lefevre, Lander, WY
3rd Place - Gary Butler, Grantsville, UT
 
Female Vocal
1st Place - Kelly Makela, Boise, ID
2nd Place - Casey Whiteman, Casper, WY
3rd Place - Ann Robinson, Casper, WY
 
Male Vocal
1st Place - Dick Enders, Casper, WY
2nd Place - Tim Kennedy, Casper, WY
3rd Place - Alan Beatty, Fort Collins, CO
 
Favorite Accompanist
Jim McMillan, Bozeman, MT
 
Hornbuckle Scholarship Recipient
Jessica Jacob, Casper, WY


 The 23rd Annual Rocky Mountain Regional Fiddle
Championships, Music Festival
and 3rd Annual Arts & Crafts Show & Sale

2013 RESULTS

Small Fry Fiddle
1.  Tristan Jacob - Casper, WY*

Junior-Junior Fiddle
1.  Kelly Makela - Boise, ID*
2.  Toren Sarsen - Denver, CO
3.  Lanie Shippy - Caldwell, ID

Junior Fiddle
1.  Hannah King - Molt, MT
2.  Celeste Johnson - Arvada, CO*
3.  Elan Dennis - Greeley, CO

Young Adult Fiddle
1.  Casey Whiteman - Casper, WY*
2.  Eva Dennis - Greeley, CO
3.  Echo Foster - Fergus Falls, MN


Adult Fiddle
1.  Cody Stadelmaier - Fort Collins, CO*
2.  Vi Wickam III - Fort Collins, CO
3.  Anne Sarsen - Denver, CO

Senior Fiddle
1.  Ann Robinson - Casper, WY*
2.  Dick Lefevre - Lander, WY
3.  Sandra Larimore - Casper, WY

Senior-Senior Fiddle
1.  Mary Ellen Weathers - Yuma, CO*
2.  Lynn Knapp - Cody, WY
3.  Jim McMillan - Bozeman, MT

Youth Novice Fiddle
1.  Mary Macguire - Casper, WY

Adult Novice Fiddle
1.  Barry Brown - Eckley, CO
2.  Kelli Shippy - Caldwell, ID
3.  Mitch Black - Buffalo, WY

Grand Champion Fiddle
1.  Hannah King - Molt, MT*
2.  Celeste Johnson - Arvada, CO
3.  Vi Wickam III - Fort Collins, CO
4.  Cody Stadelmaier - Fort Collins, CO
5.  Makaela Shippy - Caldwell, ID
6.  CaseyWhiteman - Casper, WY
7.  Josiah Nelson - Windsor, CO
8.  Elan Dennis - Greeley, CO
9.  Eva Dennis - Greeley, CO
10.  Lanie Shippy - Caldwell, ID

Adult Guitar
1.  Paul Makela - Boise, ID
2.  Jim Berman - Gillette, WY
3.  Vi Wickam III - Fort Collins, C

Adult Variety Instrument
1.  Vi Wickam III - Fort Collins, CO
2.  Vi Wickam II - Loveland, CO
3.  David Rake - Mills, WY

Youth Variety Instrument
1.  Kelsea Kennedy - Casper, WY
2.  Lanie Shippy - Caldwell, ID
3.  Julia Rose Marhofer - Casper, WY

Female Vocal
1.  Kelly Makela - Boise, ID
2.  Hannah King - Molt, MT
3.  Linda Engen - Casper, WY

Male Vocal
1.  Wayne Renn - Brainerd, MN
2.  Jim Bman - Gillette, WY
3.  Dick Enders - Casper, WY

Jesse Morrell Memorial Contest
Linda Engen - Casper, WY

Favorite Accompanist
Dick Enders - Casper, WY

*Certified Champions - Entry Fees are paid to the National Oldtime Fiddlers' Contest in Weiser, Idaho June 16=21, 2014 and photos of the certified champions will be placed in the National Oldtime Fiddlers' Hall of Fame.


 
August 17-19, 2012
 
RESULTS
 
Adult Novice Fiddle
1.  Eva Dennis-Stahl - Greeley, CO
2.  Sherelle Christensen - Shelly, ID
3.  Gary Barelli - Casper, WY
 
Youth Novice Fiddle
1.  Trevor Allison - Bend, OR
2.  Julia Rose Marhofer - Casper, WY
3.  Mary MacGuire - Casper, WY
 
Small Fry Fiddle
1.  Luke Allison - Bend, OR*
2.  Tristan Jacob - Casper, WY
3.  Kate Christensen - Shelly, ID
4.  Brooke Emily Stadelmaier - Fort Collins, CO
 
Junior-Junior Fiddle 
1.  Grace Christensen - Shelly, ID*
2.  Charlie Carroll - Fort Collins, CO
3.  Liandra Wheeler - Ammon, ID
 
Junior Fiddle
1.  Shelby Rae Russell - Ammon, ID*
2.  Celeste Johnson - Arvada, CO
3.  Hannah King - Molt, MT
 
Young Adult Fiddle
1.  Vi Wickam - Fort Collins, CO*
2.  Tyler Enders - Casper, WY
3.  Audrey King - Molt, MT
 
Adult Fiddle
1.  Cody Stadelmaier - Fort Collins, CO*
2.  Nancy Padilla - Bozeman, MT
3.  Susan Bright - Casper, WY
 
Senior Fiddle
1.  Ann Robinson - Casper, WY*
 
Senior-Senior Fiddle
1.  Mary Ellen Weathers - Yuma, CO*
2.  Jim McMillan - Bozeman, MT
3.  Jesse Morrell - Casper, WY
 
Adult Guitar
1.  John Lardinois - Bismarck, ND
2.  Bill Bright - Casper, WY
3.  Jim Jordan - Casper, WY
 
Youth Guitar
1.  Shelby Rae Russell - Ammon, ID
 
Adult Variety Instrument
1.  Vi Wickam - Fort Collins, CO
2.  David Rake - Mills, WY
3.  Alan Cvancara - Casper, WY
 
Youth Variety Instrument
1.  Shelby Rae Russell - Ammon, ID
2.  Trevor Allison - Bend, OR
3.  Kelsea Kennedy - Casper, WY
 
Male Vocal
1.  Vi Wickam - Fort Collins, CO
2.  Warrie Means - Laramie, WY
3.  Dick Enders - Casper, WY
 
Female Vocal
1.  Hannah King - Molt, MT
2.  Crystal MacGuire - Casper, WY
3.  Casey Whiteman - Casper, WY
 
Grand Championship Fiddle
1.  Tabitha Snell - Rigby, ID*
2.  Hannah King - Molt, MT
3.  Shelby Rae Russell - Ammon, ID
4.  Vi Wickam - Fort Collins, CO
5.  Tyler Enders - Casper, WY
 
Favorite Accompanist
1.  Jim McMillan - Bozeman, MT
 
Dick Hornbuckle Memorial Blue Bonnet Rag Contest
(Winner chosen by audience)
Ann Robinson - Casper, WY
 
Dick & Pearl Hornbuckle Memorial Scholarship Recipient
Julia Marhofer

*Certified Winners - entry fee is paid for the National Oldtime Fidders' Contest held in Weiser, Idaho the third full week of August 2013


2011 RESULTS
 
ROCKY MOUNTAIN REGIONAL FIDDLE CHAMPIONSHIPS & MUSIC FESTIVAL
Novice Fiddle
1st - Liandra Wheeler – Ammon, ID
2nd - Kelsea Kennedy – Casper, WY
3rd - Ben Carroll – Ft. Collins, CO
 
Small Fry Fiddle
1st - Rachel Merchant – Casper, WY*
2nd - Rusell Christensen – Shelley, ID
3rd - Jessica Jacob – Casper, WY
 
Junior-Junior Fiddle
1st - Makaela Shippy – Caldwell, ID*
2nd - Laurana Wheeler – Ammon, ID
3rd - Grace Christensen – Shelley, ID
 
Junior Fiddle
1st - Hannah King – Molt, MT*
2nd - Shelby Rae Russell – Ammon, ID
3rd - Josiah Nelson – Windsor, CO
 
Young Adult Fiddle
1st - Tyler Enders – Casper, WY*
2nd - Casey Whiteman – Casper, WY
3rd - Audrey King – Molt, MT
 
Adult Fiddle
1st - Kelly Wells – Deaver, WY*
1st - Cody Stadelmaier – Ft. Collins, CO
3rd - Greg Fischer – Ft. Collins, CO
 
Senior Fiddle
1st - David – Laramie, WY*
2nd - Jim McMillan – Bozeman, MT
3rd - Dick Lefevre – Lander, WY
 
Senior-Senior Fiddle
1st - Jesse Morrell – Casper, WY*
 
Grand Championship Fiddle
1st - Cody Stadelmaier – Ft. Collins, CO*
2nd - Hannah King – Molt, MT
3rd - Shelby Rae Russell – Ammon, ID
4th - Kelly Wells – Deaver, WY
5th - Tyler Enders – Casper, WY
6th - Josiah Nelson – Windsor, CO
7th - Laurana Wheeler – Ammon, ID
8th - Casey Whiteman – Casper, WY
9th - Grace Christensen – Shelley, ID
10th - Makaela Shippy – Caldwell, ID
 
Guitar
1st - Warrie Means – Laramie, WY
2nd - Jim Jordan – Casper, WY
3rd - Shelby Rae Russell – Ammon, ID
 
Variety Instrument
1st - David Brinkman – Laramie, WY
2nd - Warrie Means – Laramie, WY
3rd - Phil Nissen – Casper, WY
 
Male Vocal
1st - Bosco Land – Casper, WY
2nd - Billy  Browning – Powell, WY
3rd - Jesse Morrell – Casper, WY
 
Female Vocal
1st - Linda Engen – Casper, WY
 2nd - Lanie Shippy – Caldwell, ID
3rd - Casey Whiteman – Casper, WY
 
Favorite Accompanist
Dick Enders
 
*Certified Champions
 
 
2011 WYOMING STATE OLDTIME FIDDLE CONTEST
 
Novice Fiddle
1st - Kelsea Kennedy – Casper, WY
2nd - Russell Keegan – Cody, WY
 
Small Fry Fiddle
1st - Rachel Merchant – Casper, WY*
2nd - Jessica Jacob – Casper, WY
 
Junior-Junior Fiddle
1st - Ana Merchant – Casper, WY*
2nd - Tanner Wells – Deaver, WY
3rd - Jillian Easum – Cody, WY
4th - Morgan Lipes – Mills, WY
5th - Conall Keegan – Cody, WY
 
Junior Fiddle
1st - Tally Wells – Deaver, WY*
2nd - Jocelyn Engen – Casper, WY
3rd - Jenae Pope – Casper, WY
 
Adult Fiddle
1st - Billy Browning – Powell, WY*
2nd - Susan Bright – Casper, WY
3rd - Steve Martin – Powell, WY
 
Senior Fiddle
1st - David Brinkman – Laramie, WY*
2nd - Dick Lefevre – Lander, WY
3rd - Billie Donovan – Casper, WY
4th - Ann Robinson – Casper, WY
 
Grand Championship Fiddle (State)
1st - Tyler Enders – Casper, WY*
2nd - Casey Whiteman – Casper, WY
3rd - David Brinkman – Laramie, WY
4th - Kelly Wells – Deaver, WY
 
No Holds Barred
1st - Shelby Rae Russell – Ammon, ID
2nd - Cody Stadelmaier – Ft. Collins, CO
3rd - Al Kalbfleisch – Casper, WY
4th - Tally Wells – Deaver, WY
5th - Ana Merchant – Casper, WY
 
Twin Fiddle
1st - Shelby Russell – Ammon, ID/
  Hannah King – Molt, MT
2nd - Ana Merchant – Casper, WY/
            Rachel Merchant – Casper, WY
3rd - Kelly Wells – Deaver, WY/
        Tally Wells – Deaver, WY
 
Favorite Accompanist
Dick Enders
 
 
2010 RESULTS
ROCKY MOUNTAIN REGIONAL FIDDLE CHAMPIONSHIPS
 & MUSIC FESTIVAL
 
SMALL FRY FIDDLE
1.  Lanie Shippy - Caldwell, ID
2.  Halsey Grose - Dingle, ID
3.  Rachel Merchant - Casper, WY
 
JUNIOR-JUNIOR FIDDLE
1. Celeste Johnson - Arvada, CO
2.  Makaela Shippy - Caldwell, ID
3.  Bryson Grose - Dingle, ID
4.  Jenae Pope - Casper, WY
5.  Charlie Carroll - Fort Collins, CO
6.  Jocelyn Engen - Casper, WY
7.  Grace Christensen - Shelley, ID
8.  Ana Merchant - Casper, WY
9.  Timi Reynolds - Casper, WY
10.  Morgan Lipes, Mills, WY
 
JUNIOR FIDDLE
1.  Shelby Russell - Ammon, ID
2.  Brock Grose - Dingle, ID
3.  Jasper Ryckman - Denver, CO
4.  Julia Heinen - Great Falls, MT
5.  Averi Reynolds - Casper, WY
6  Clayton Atkinson - Casper, WY
 
YOUNG ADULT FIDDLE
1.  Casey Whiteman - Casper
2.  Angie Schneider - Casper
3.  Mary Patterson - Fort Collins, CO
 
ADULT FIDDLE
1.  Gregg Fischer - Fort Collins, CO
 
SENIOR FIDDLE
1.  Gene Banks - Athens, TX
2.  Jim McMillan - Bozeman, MT
3.  Billie Donovan - Casper, WY
 
SENIOR-SENIOR FIDDLE
1.  Lynn Knapp - Cody, WY
2.  Jesse Morrell - Casper, WY
3.  Margie Johnson - Worland, WY
 
YOUTH NOVICE FIDDLE
1.  Sutton Bettcher - Casper, WY
2.  Ben Carroll - Fort Collins, CO
 
ADULT NOVICE FIDDLE
1.  Lynne Walker - Denver, CO
2.  Susan Bright - Casper, WY
 
GRAND CHAMPIONSHIP FIDDLE
1.  Cody Stadelmaier - Fort Collins, CO
2.  Casey Whiteman - Casper, WY
3.  Shelby Russell - Ammon, ID
4.  Makaela Shippy - Caldwell, ID
5.  Celeste Johnson - Arvada, CO
6.  Greg Fischer - Fort Collins, CO
7.  Brock Grose - Dingle, ID
8.  Angie Schneider - Casper, WY
9.  Bryson Grose - Dingle, ID
10.  Gene Banks - Anthens, TX
 
YOUTH GUITAR
1.  Shelby Russell - Ammon, ID
2.  Brock Grose - Dingle, ID
 
ADULT GUITAR
1  Gene Banks, Athens, TX
2  Bill Bright, Casper, WY
3  Jim Jordan, Casper, WY
 
YOUTH VARIETY INSTRUMENT
1.  Shelby Russell - Ammon, ID
2.  Rachel Mercant - Casper
 
ADULT VARIETY INSTRUMENT
1.  Gene Banks - Athens, TX
2.  Phil Nissen - Casper, WY
3.  Lynne Walker - Denver, CO
 
FEMALE VOCAL
1.  Penny Anderson, Larkspur, CO
2.  Lanie Shippy, Caldwell, ID
3.  Linda Engen, Casper, WY
 
MALE VOCAL
1.  Dick Enders, Casper, WY
2.  Jesse Morrell, Casper, WY
3.  Clayton Atkinson, Casper, WY
 
FAVORITE ACCOMPANIST
Jim McMillan, Bozeman, MT
 
Judges: Trish Osthoff, Tyler Enders, & Junior Daugherty
 
 
 
19TH ANNUAL ROCKY MOUNTAIN REGIONAL
FIDDLE CHAMPIONSHIPS
& MUSIC FESTIVAL
 
Wyoming Fiddlers' Association District #4 proudly presented the 19th Annual Rocky Mountain Regional Fiddle Championships & Music Festival on August 14-16, 2009.
 
A great jam session was held on Friday night, with competition and entertainment on Saturday.  Fiddle workshops by National Fiddle Champions Danita Rast Gardner and John Franicis were presented.
 
2009 RESULTS
ROCKY MOUNTAIN REGIONAL FIDDLE CHAMPIONSHIPS
& MUSIC FESTIVAL 
 
SMALL FRY FIDDLE
1 – Bryson Grose, Dingle, ID
2 – Nathan Sima, Ft. Collins, CO
3 – Halsey Grose, Dingle, ID
4 – Stone Gariety, Casper, WY 
 
JUNIOR-JUNIOR FIDDLE
1 – Brock Grose, Dingle, ID
2 – Janae Pope, Casper, WY
3 – Josiah Nelson, Windsor, CO
4 – Jocelyn Engen, Casper, WY
5 – Charlie Carroll, Ft. Collins, CO
6 – Clayton Atkinson, Casper, WY
 
JUNIOR FIDDLE
1 – Jesse Maw, Kalispell, MT
2 – Jasper Ryckman, Denver, CO
3 – Lynda Bradley, Ammon, ID
 
YOUNG ADULT FIDDLE
1 – Jaclyn Sites, Idaho Falls, ID
2 – Tyler Enders, Casper, WY
3 – Kellen O’Neill, Englewood, CO
 
ADULT FIDDLE
1 – Cody Stadelmaier, Ft. Collins, CO
2 – Joe Sites, Idaho Falls, ID
3 – Trish Osthoff, Lakewood, CO 
 
SENIOR FIDDLE
1 – Dave Brinkman, Laramie, WY
2 – Lynn Knapp, Cody, WY
3 – Billie Donovan, Casper, WY
 
YOUTH NOVICE FIDDLE
1 – Averi Reynolds, Casper, WY
2 – Timi Reynolds, Casper, WY
3 – Ben Carroll, Ft. Collins, CO
 
ADULT NOVICE FIDDLE
1 – Michelle England, Casper, WY
2 – Lynne Walker, Denver, CO
3 – Rita Cayou, Elbert, CO
 
GRAND CHAMPIONSHIP FIDDLE
1 – Jesse Maw, Kalispell, MT
2 – Jaclyn Sites, Idaho Falls, ID
3 – Joe Sites, Idaho Falls, ID
4 – Brock Grose, Dingle ID
5 – Tyler Enders, Casper, WY
6 – Cody Stadelmaier, Ft. Collins, CO
7 – Trish Osthoff, Lakewood, CO
8 – Kellen O’Neill, Englewood, CO
9 – Lynda Bradley, Ammon, ID
10 – Casey Whiteman, Casper, WY 
 
YOUTH GUITAR
1 – Jesse Maw, Kalispell, MT
2 – Wyatt Atkinson, Casper, WY 
 
ADULT GUITAR
1 – John Lardinois, Bismarck, ND
2 – Warrie Means, Laramie, WY
3 – Jaclyn Sites, Idaho Falls, ID 
 
YOUTH VARIETY INSTRUMENT
1 – Jesse Maw, Kalispell, MT
2 – Chelsea Carey, Gillette, WY
3 – Conor Frankland, Casper, WY
 
ADULT VARIETY INSTRUMENT
1 – Dave Brinkman, Laramie, WY
2 – Jaclyn Sites, Idaho Falls, ID
3 – Warrie Means, Laramie, WY
 
FEMALE VOCAL
1 – Casey Whiteman, Casper, WY
2 – Linda Engen, Casper, WY
3 – Michelle England, Casper, WY
 
MALE VOCAL
1 – Dick Enders, Casper, WY
2 – Alan Cvancara, Casper, WY
3 – Jesse Morrell, Casper, WY 
 
FAVORITE ACCOMPANIST
Warrie Means, Laramie, WY
 
Judges: Danita Gardner, John Francis, & Gary Schuh
 
 
Website Builder provided by  Vistaprint